Kolektivní smlouva u ČD podepsána - aktualizováno !

Autor: Redaktor <redakce@oszmasn.wz.cz>, Téma: Informace z Ústředí, Vydáno dne: 21. 12. 2017

Dne 21. prosince 2017 byla u akciové společnosti České dráhy, po dlouhém a neobvykle náročném kolektivním vyjednávání, uzavřena Podniková kolektivní smlouva na rok 2018. Zaměstnancům zůstanou zachovány dosavadní benefity a dojde k mírnému růstu tarifních mezd

"Vyjednávání bylo v letošním roce mimořádně dlouhé a velmi náročné. Teprve dnes, krátce před Vánoci, se nám podařilo dohodnout na klíčové oblasti, tedy na růstu mezd. Jsem přesvědčen, že jsme dosáhli kompromisu, který je pro České dráhy ekonomicky únosný, chrání zájmy našeho akcionáře i věřitelů, kteří financují náš rozvoj, a zároveň zaručuje našim zaměstnancům sociální jistotu. Sociální smír je pro nás prioritou a vnímáme jej jako velmi důležitý pro chod celé firmy", okomentoval výsledek kolektivního vyjednávání předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek.

"Růst mezd bude u většiny tarifních tříd, tedy například v profesích strojvedoucí, vozmistr, posunovač nebo průvodčí, ve výši 4,5 procenta. U tarifních tříd, ve kterých jsou zařazeni administrativní pracovníci, pak bude růst mezd o 2 procenta. Zároveň bude zaměstnancům vyplacena jednorázová mimořádná odměna ve výši 6000 korun" , dodal.

České dráhy, a. s., mají v současnosti přibližně 14 800 zaměstnanců a průměrná mzda ve společnosti přesahuje 32 000 Kč.

Bližší informace:
Tisková zpráva ČD
Stručný obsah nové PKS

Kolektivní smlouva je k dispozici v sekci download.